Kasa na konto Pieniądze muszą się zgadzać

Czy opłaca się brać długoterminowe kredyty gotówkowe?

Posted by admin on Tue, Sep 08 2020 08:31:23

Nie ulega najmniejszej wątpliwości, że na wszystkie piękne chwile, jakie daje nam życie, dostajemy równie dużo zobowiązań finansowych, bardzo często nagłych i całkiem dużych. Nie zawsze niestety jesteśmy w stanie samodzielnie sprostać niektórym wydatkom. Często zdarza się, że konieczne jest nagłe leczenie, zakup drogich lekarstw, remont przeciekającego dachu czy wymiana samochodu, bo poprzedni uległ poważnemu wypadkowi. Mowa tutaj w wielu przypadkach o bardzo dużych kwotach, na które nie zawsze możemy sobie pozwolić. I tutaj pojawiają się kredyty gotówkowe, a więc usługa, którą oferuje praktycznie każdy obecny na rynku bank, począwszy od całkowicie świeżych zawodników, skończywszy na firmach z wieloletnią tradycją i ugruntowaną pozycją w świecie finansów i bankowości. Z racji tak intensywnej konkurencji i tak wielu powstających coraz gęściej placówek nie da się ukryć, że cała branża nieustannie się rozwija, z roku na rok przynosząc klientom coraz więcej ciekawych rozwiązań, ofert, alternatyw i usług, wśród których każdy może znaleźć coś, co go w pełni usatysfakcjonuje.

Jak wybrać bank?

Zanim jednak udamy się do banku celem złożenia wniosku o udzielenie kredytu, bardzo ważne jest wybranie odpowiedniej placówki, a możesz to zrobić na przykład dzięki pomocy kredytomania.eu. Z racji istnienia na rynku wielu firm oferujących usługi bankowe bardzo trudno połapać się w tak licznych ofertach, ale zdecydowanie warto poświęcić dużo czasu na przeglądanie ofert i dopasowywaniu ich warunków do siebie. Dobrze jest także udać się do banku i osobiście porozmawiać z konsultantem, który najprawdopodobniej bez większych problemów dopasuje do nas idealne warunki kredytu. Nie można jednak zapomnieć o tym, że przed potencjalnymi kredytobiorcami stoją także pewne wymagania, które bez wątpliwości trzeba spełnić, by ubiegać się o wzięcie kredytu. Są to zdolność kredytowa oraz historia kredytowa.

Długoterminowo znaczy dobrze?

Przy ubieganiu się o kredyt opiewający na znaczną sumę, na przykład w celu budowy domu lub zakupu samochodu, warto pomyśleć nad rozbiciem okresu jego spłaty na kilka lub nawet kilkanaście lat. Aktualnie banki coraz częściej odchodzą od udzielania kredytów na dwadzieścia czy dwadzieścia pięć lat, nie znaczy jednak, że nie jest to zupełnie możliwe. Normą jednak jest dziesięć, dwanaście czy piętnaście - tutaj nie powinno być większych problemów. Należy pamiętać jednak o pewnej ważnej zależności - im spłata kredytu opiewa na więcej rat, tym większe jest oprocentowanie, a zatem ostateczne koszty kredytu, które mogą urosnąć do takiego stopnia, że będziemy bardzo negatywnie nimi zaskoczeni. Dlatego warto przemyśleć tę kwestię i zdecydować się na formę kredytu, która będzie odpowiadać nie tylko naszym wymaganiom i marzeniom, ale przede wszystkim naszym możliwościom finansowym. Nie należy podejmować decyzji pochopnie, z gorącą głową. Trzeba zachować rozsądek i rozwagę, bowiem mowa o bardzo ważnym zobowiązaniu.