Kasa na konto Pieniądze muszą się zgadzać

Czym jest kredyt gotówkowy?

Posted by admin on Fri, Jan 08 2016 12:41:08


Nasz budżet domowy ma określoną wielkość, czyli znajduje się w nim określona ilość pieniędzy. Czasem ta ilość jest niewystarczająca na większe bieżące wydatki lub też na wydatki planowane. W przypadku tych drugich można coś zaoszczędzić, ale nie zawsze jest też na to odpowiednio dużo czasu. Wtedy dobrym rozwiązaniem może okazać się pożyczenie pieniędzy. Można zrobić to na przykład w formie pożyczki lub kredytu gotówkowego. Często te pojęcia są używane zamienne, ale nie jest to do końca to samo, ponieważ kredytów ścisłym tego słowa znaczeniu mogą udzielać tylko banki. Wejdź sprawdzić najlepsze oferty pożyczek na http://www.okasa.pl/.

Kredyt gotówkowy te jeden z rodzajów kredytu. Może on być przeznaczony praktycznie na dowolny cel i różna też może być jego wysokość. Może to być np. kilka, a może też kilkadziesiąt tysięcy złotych. Najważniejszym czynnikiem wpływającym na koszt takiego kredytu jest jego oprocentowanie. Jego wartość może wynosić od kilku do kilkunastu procent pożyczanej kwoty. Oprocentowanie to może być niezmienne przez cały okres spłaty i mówimy wtedy o oprocentowaniu stałym. Może się jednak ono zmieniać wraz ze spadkiem lub wzrostem wartości stóp procentowych i wtedy będzie ono odpowiednio mniejsze lub większe. Wtedy mamy do czynienia z oprocentowaniem zmiennym i na to jaki typ oprocentowania znajduje się w danej ofercie należy zwracać uwagę. Oprócz tego czasem naliczana jest również jednorazowa opłata prowizyjna, która także wynosi przeważnie około kilku procent.

 

Jeśli chodzi o inne warunki spłaty kredytu, to znaczenie może mieć ilość oraz wysokość rat, ponieważ to będzie decydowało o tym, czy kredyt spłacimy prędzej w większych ratach, czy też później, ale miesięczne obciążenie budżetu w związku ze spłatą będzie mniejsze. Można też wybrać raty równe lub malejące wraz z kolejnymi okresami spłaty.

 

Aby kredyt otrzymać, trzeba posiadać zdolność kredytową, inaczej mówiąc być zdolnym do spłaty kredytu. W ocenie zdolności kredytowej bank bierze pod uwagę różne czynniki, takie jak dochody, zabezpieczenie kredytu w formie zabezpieczenia majątkiem, podżyrowania przez inne osoby, czy choćby w postaci coraz bardziej popularnego ubezpieczenia kredytu. Znaczenie w ocenie zdolności kredytowej ma również podejście do rozliczania się z poprzednich zobowiązań. Oczywiste chyba jest, że większe szanse na otrzymanie kredytu ma osoba, która wcześniejsze kredyty, czy pożyczki spłacała regularnie. Coraz częściej wiele formalności związanych z kredytem można załatwić online, zwłaszcza jeśli już się jest klientem danego banku, choćby poprzez posiadanie w nim konta osobistego.