Kasa na konto Pieniądze muszą się zgadzać

Do czego potrzebne nam konto oszczędnościowe?

Posted by admin on Thu, Feb 02 2017 10:17:47

Konto oszczędnościowe przydaje się w różnych sytuacjach, przede wszystkim jednak w tej podstawowej, a mianowicie wtedy, kiedy chcielibyśmy zaoszczędzić. Możemy chcieć to zrobić z różnych powodów. Czasem zależy nam na tym, żeby zaoszczędzić na konkretny przedmiot czy też na jakąś rzecz, na przykład na wyjazd wakacyjny. Czasem planujemy zrobić większy zakup, na przykład w postaci mieszkania i wtedy zależy nam na tym, żeby zaoszczędzić jak najszybciej i jednocześnie jak najwięcej. Możliwości jest bardzo dużo, dlatego też nie powinniśmy się zastanawiać, tylko oszczędzać. Prawda jest taka, że nawet jeżeli nie ma się zbyt wiele pieniędzy, zawsze da się coś odłożyć. Oczywiście nie będą to kwoty ogromne, ale jeśli będziemy mieli tylko nawyk odkładania choćby najmniejszej sumy, to z czasem okaże się, że z tej niewielkiej kwoty uzbiera się całkiem dużo pieniędzy, a te będziemy mogli już przeznaczyć na konkretny cel.

Konto oszczędnościowe przyda nam się też wtedy, kiedy chcielibyśmy oszczędzić, ale wiemy, że jesteśmy zbyt rozrzutni i jeśli nie zdecydujemy się na tego typu rozwiązanie, to wtedy wszystkie pieniądze szybko stracimy. Jeśli zatem naszym celem będzie założenie takiego konta oszczędnościowego, przy którym wymagana jest wpłata określonej ilości pieniędzy każdego miesiąca, a jednocześnie będzie zakaz wybierania z tegoż jakiegokolwiek grosza, wtedy siłą rzeczy zaoszczędzimy, czy będzie nam to na rękę, czy też nie. Przydatna w takiej sytuacji staje się lokata – bywa ona bardziej skuteczna niż konto oszczędnościowe i niejednokrotnie również pozwala więcej zaoszczędzić dzięki atrakcyjnemu oprocentowaniu. Warto w tej sytuacji, kiedy wiemy, że chcielibyśmy założyć jakiekolwiek konto, na którym docelowo będziemy oszczędzać, zorientować się wcześniej w różnorodnych możliwościach. Tak się bowiem składa, że im lepiej przemyślimy, w jakim miejscu ulokować kapitał, tym bardziej może nam się to opłacić.

Czy dobrym pomysłem jest lokowanie pieniędzy w takich miejscach, w których istnieje ryzyko jakiejkolwiek straty? To zależy od naszego charakteru. Duża strata jest możliwa, ale też prawdopodobny jest, rzecz jasna, duży zysk. Dlatego jeśli tylko dobrze obserwujemy rynek i potrafimy go analizować, czasem ryzyko straty jest mniejsze niż mogłoby się to wydawać osobie, która na analizie rynku się nie zna. Warto wtedy korzystać z umiejętności i wiedzy po to, żeby pomnożyć swoje oszczędności i mieć lepszy punkt wyjścia do dalszego oszczędzania – czy to na konkretny cel, czy też po to tylko, żeby mieć coś odłożone. Zapraszam również do zapoznania sie z kolejnym produktem finansowym na http://www.okasa.pl/.