Kasa na konto Pieniądze muszą się zgadzać

Dodatkowe koszta w każdych kredytach gotówkowych

Posted by admin on Fri, Nov 27 2015 12:34:35

Kredyty gotówkowe dotyczą znacznie mniejszej kwoty niż kredyty hipoteczne oraz mieszkaniowe. Należy jednak pamiętać, że choć pożycza się 5 tysięcy a nie 50, to jednak wciąż generuje on koszty dodatkowe zwane oprocentowaniem. Oznacza to, że przy każdej racie bank będzie doliczał procent, który stanowi dodatkowe koszta. Sprawdź na www.ekredytowymarket.pl najniższe oprocentowanie kredytu gotówkowego żeby wybrać najlepszą z ofert.

Przed wzięciem kredytu należy się dobrze rozejrzeć i zapoznać z ofertami banku.

Jakie są wszystkie dodatkowe opłaty związane ze spłatą kredytu?

Odsetki

Najważniejsza opłata związana jest z odsetkami. Jest to koszt naliczany dla kredytobiorcy za samo używanie pożyczonych pieniędzy. Najprościej określić to jako wynagrodzenie banku za wypożyczenie pieniędzy. Przed wzięciem kredytu należy się zainteresować jak wysokie oprocentowanie i przez jaki czas proponują nam przy braniu kredytu. Nieraz zdarza się, że te niskie raty spłaca się tylko przez jakiś czas. Wtedy trzeba się dowiedzieć, jak wysokie będzie się płacić później. W tym przypadku mówimy o oprocentowaniu stałym i zmiennym.

Ubezpieczenie

Jest to ochrona dla kredytobiorcy i kredytodawcy. Po uiszczeniu odpowiedniej opłaty towarzystwo ubezpieczeniowe zobowiązuje się spłacić pozostały dług w nagłych przypadkach. Za takie uważa się śmierć osoby biorącej kredyt, trwałe kalectwo lub niezdolność do pracy. Istnieją również takie, które chronią w przypadku nagłej, ale czasowej utraty pracy i zmniejszenia dochodów.

Ponieważ jest to ubezpieczenie przede wszystkim dla banku, często oferuje on obniżone prowizje lub raty procentowe w zamian za skorzystanie z usługi ubezpieczyciela. Nie zawsze jest to jednak operacja korzystna dla kredytobiorcy. Zdarza się również tak, że bank wymaga od kredytobiorcy skorzystania z ubezpieczenia.

Prowizja za przyznanie kredytu

Poza odsetkami jako wynagrodzeniem dla banku, wiele decyduje się jeszcze na doliczenie do pierwszej raty dodatkowej kwoty. Jest to jednorazowa prowizja za samo przyznanie kredytu, czyli kolejne wynagrodzenie dla kredytodawcy.

Dodatkowe opłaty

Często przed wzięciem kredytu bank stawia dodatkowe wymagania. Jednym z nich jest założenie w oddziale konta osobistego, co wiąże się z kosztami samego jego prowadzenia.

Posted in mytag