Kasa na konto Pieniądze muszą się zgadzać

Pożycz pieniądze na aplikację!

Posted by admin on Thu, Nov 21 2019 13:15:28

Zaciąganie chwilówek za pośrednictwem Internetu jest – nawet dziś – nie do pomyślenia dla wielu potencjalnych pożyczkobiorców. Tymczasem firmy pożyczkowe (w przeciwieństwie do banków) wprowadziły już szereg aplikacji mobilnych, które idą krok dalej. To dzięki nim możliwe jest pożyczenie pieniędzy bez konieczności uruchamiania komputera i – co równie ważne – z każdego miejsca w świecie.

Pożyczka przez aplikację – zalety i możliwości

Szybkość to pierwsze kryterium, które sprawia, że tak chętnie zaciągamy chwilówki za pośrednictwem urządzeń mobilnych. Przejście do aplikacji i złożenie wniosku ogranicza się (zwłaszcza w przypadku stałych Klientów) do jedynie kilku dotknięć ekranu. Co więcej, uproszczone metody weryfikacji jeszcze bardziej przyspieszają ten proces.

Dostępność to kolejny czynnik, który jest bardzo chętnie przytaczany przez zwolenników pożyczek przez smartfony. Argument ten jest zgodny z prawdą, ponieważ korzystanie z aplikacji wystarczy dostępu do telefonu, który z reguły jest bardziej poręczny niż laptop, czy też komputer stacjonarny.

Pożyczka przez aplikację – wady i zagrożenia

Trudność w wypełnianiu formalności to jedna z największych wad korzystania z aplikacji pożyczkowych. Rejestracja i złożenie wniosku to czynność, której realizacja na niedużym ekranie smartfona jest trudna i czasochłonna. W takiej sytuacji o wiele łatwiejsze będzie skorzystanie z komputera osobistego, który zapewnia dostęp do klawiatury i myszki.

Trudności w początkowej weryfikacji Klienta to kolejna wada pożyczek przez smartfon. W większości firm pojawia się konieczność przesłania na maila skanu własnego dowodu osobistego, co w przypadku telefonu jest niemożliwe. Oczywiście można ten problem ominąć, robiąc np. zdjęcie dokumentu.

Nieczytelność to kolejna wada wielu aplikacji. W niektórych przypadkach wciąż są to pomniejszone wersje standardowych stron internetowych, co czyni korzystanie z nich jeszcze trudniejszym. Nawiasem mówiąc, nie warto korzystać z narzędzi, które nie są dostosowane do urządzeń mobilnych.

Podsumowujac, korzystanie z aplikacji pożyczkowych jest wygodne, ale niesie ze sobą również pewne zagrożenia. Wydaje się jednak, że rozsądne korzystanie z tych narzędzi, eliminuje większość związanych z tym problemów.