Kasa na konto Pieniądze muszą się zgadzać

Typy kredytu samochodowego

Posted by admin on Wed, Feb 05 2020 12:37:41

Kupujemy auto ale niestety nie stać nas na sfinalizowanie go z własnych środków. Wówczas nie pozostaje nam nic innego jak skorzystać z kredytu. Tych jak się okazuje na polskim rynku jest mnóstwo i z pewnością każdy znajdzie dla siebie coś odpowiedniego. Możemy skorzystać zarówno z kredytu gotówkowego który tak naprawdę może zostać przeznaczony na dowolny cel, ale również z typowego kredytu samochodowo który jest przeznaczony tylko i wyłącznie na kupno auta. Zanim jednak wybierzmy najlepszą dla siebie ofertę powinniśmy zapoznać się z najważniejszymi parametrami danego kredytu. Jeśli zrobimy o dokładnie możemy mieć pewność że unikniemy wiele niepotrzebnych problemów szczególnie takiego kiedy dowiemy się że nasze zobowiązanie jest większe niż spodziewaliśmy się tego pierwotnie. Kwestie na które musimy zwrócić uwagę przy wyborze kredytu to przede wszystkim prowizja za udzielenie kredytu, oprocentowanie, dodatkowe ubezpieczenie kredytu, a także wysokość wkładu własnego.

Trzy typy kredytu samochodowego

Standardowy – kredyt samochodowy wiąże się z comiesięczną spłatą rat kapitałowo odsetkowych. Bank ustali dla nas indywidualny wkład własny. Okres spłaty tego zadłużenia wynosi od kilku miesięcy do kilkunastu lat.

Jednoratowy – inaczej jest to kredyt 50/50 bądź też 60/40 to zadłużenie nie jest oprocentowane co jest jego wielką zalet. Kredyt spłacany jest w dwóch rata pierwsza przynajmniej połowa auta, kolejna spłacana jest po upływie kilku lat. Musimy jednak zapłacić prowizję oraz wykupić ubezpieczenie na życie.

Kredyt balonowy – ten kredyt udzielany jest na krótki okres od 24 miesięcy do 60 miesięcy. To finansowanie jest podzielone na trzy części, na początku wpłacamy wkład własny, natomiast pozostała kwota rozłożona zostaje na raty miesięczne ostatnia rata jest największa i wynosi od kilkunastu procent nawet do połowy wartości samochodu. Ostatniej raty balonowej nie musimy spłacać możemy natomiast zwrócić samochód bądź wymienić go na nowy. To rozwiązanie jest idealne dla osób które nie przyzwyczajają się do swoich samochodów i lubią je często wymieniać. Co więcej wymieniając auto na nowe nie musimy martwić się o to czy znajdziemy kupca na swój poprzedni pojazd.