Lokaty bez tajemnic.
Ciekawe lokaty w Idea Banku.
Lokata Happy PRO w Idea Banku jest lokatą z oprocentowaniem równym 3% w skali roku. Jest to lokata jaką założymy na 3 miesiące wpłacając na nią od 500 do 25 000 złotych. Jeden klient może założyć tylko jedną taką lokatę. Lokata Happy Plus z bonem do fly.pl w Idea Banku to również propozycja lokaty na 3 miesiące. Wpłacimy na nią depozyt w wysokości od 10 000,01 do maksymalnie 100 000 złotych. Oprocentowanie jakie można uzyskać wynosi 2,5% w skali roku, a oprócz niego otrzymujemy bon do fly.pl w wysokości 200 złotych. Lokata dostępna jest dla wszystkich nowych klientów Idea Banku co oznacza, że jeden klient może z tej oferty skorzystać tylko jeden raz. Lokata Happy Plus w Idea Banku dostępna jest również bez bonusu, ale z takim samym oprocentowaniem. Lokata Wielki Procent w Idea Banku również ma oprocentowanie równe 2,5% w skali roku, ale jest to lokata pięciomiesięczna. Można na nią wpłacić od 500 do okrągłych 1 000 000 złotych. Lokata Bezkonkurencyjna w Idea Banku oprocentowana jest na 2,25% w skali roku. Założymy ją na kwartał wpłacając od 500 złotych do 1 miliona złotych. Lokata Skarbonka Plus również jest ofertą Idea Banku z oprocentowaniem 2,25% w skali roku. Na tą lokatę na okres 5 miesięcy możemy wpłacić również od 500 złotych do 1 miliona złotych. Z oferty mogą skorzystać tylko właściciele Konta Idealnego w Idea Banku. Można wybrać inne wersje tej lokaty. Trzymiesięczna będzie oprocentowana na 2,15%, zaś czteromiesięczna na 2,2% w skali roku. Lokata Cloud natomiast oprocentowana jest na 2,12% w skali roku. Możemy założyć ten depozyt na 3 lub 4 miesiące. Oprocentowanie nominalne jakie możemy uzyskać na tym depozycie wynosi 2,35%. Lokata na nowe środki to propozycja lokaty jaką założymy również na 3 lub 4 miesiące w Idea Banku. Oprocentowana jest na 2% w skali roku. Zakres kwot jest taki sam jak w poprzednich ofertach, a na lokatę można wpłacić nowe środki jakie są nadwyżką.
Lokata Bezkarna w Banku BGŻ Optima to depozyt na 3 miesiące z oprocentowaniem równym 3,0% w skali roku. Minimalna kwota na tej lokacie to 1 000 złotych, a maksymalna 20 000 złotych. Lokata przygotowana jest dla nowych klientów banku, którzy otwierają depozyt razem z Kontem Oszczędnościowym BGŻOptima. Konto Oszczędnościowe jest całkowicie bezpłatne. Lokata na Dobry Start w Eurobanku to lokata kwartalna oprocentowana na 3% w skali roku. Zakres kwot na lokacie to przedział od 10 000,01 do 25 000 złotych. Lokata jest dostępna w serwisie Expander. Jednym z warunków jakie trzeba spełnić, aby założyć lokatę jest założenie w Eurobanku Konta Active. Lokata Mobilna to propozycja jaką przygotował dla swoich klientów Raiffeisen Polbank. Jednym z warunków jakie muszą spełniać klienci, chcący założyć tą lokatę jest posiadanie w banku konta osobistego lub oszczędnościowego. Lokata oprocentowana jest na 2% w skali roku. Jest to depozyt trzymiesięczny na jaki można wpłacić od 1000 do maksymalnie 10 000 złotych.
Czy kredyt samochodowy się opłaca?
Efektywne finansowanie pojazdów silnikowych jest możliwe za pośrednictwem kredytów, czy atrakcyjnych umów leasingu. Kredyty samochodowe to doskonała alternatywa dedykowana osobom fizycznym, a także właścicielom działalności gospodarczych. Z jakiego powodu? O tym kilka słów w poniższym artykule.
Dlaczego warto docenić kredyty samochodowe w bankach?
W kredycie samochodowym nie ma limitów dotyczących maksymalnej kwoty. Dlaczego? Wynika to z faktu, że pojazd stanowi automatycznie zabezpieczenie w umowie, a zatem kredytodawca nie ponosi tak dużego ryzyka współpracy. Do otrzymania kredytu samochodowego potrzebujesz z reguły zaświadczenia o dochodach. Im bardziej stabilna umowa, np. umowa o pracę na czas nieokreślony, tym lepiej dla zdolności kredytowej. Akurat kredytów samochodowych udzielają banki powiązane marketingowo z danymi markami pojazdów, co umożliwia porównywanie wielu preferencyjnych ofert. Kredyt samochodowy jest tańszy od standardowej pożyczki gotówkowej. Wiele osób zastanawia się nad finansowaniem zakupu pojazdu właśnie pożyczką gotówkową. Nie jest to oczywiście bardzo złe rozwiązanie, ponieważ własność samochodu przechodzi natychmiast na kredytobiorcę w przypadku pożyczki gotówkowej. W kredycie samochodowym pojazd stanowi własność dopiero po spłacie zobowiązania. Większości kredytobiorców to jednak nie przeszkadza. Kredyt samochodowy obejmuje w praktyce wszystkie rodzaje pojazdów silnikowych, właściwie z dowolnego źródła. Leasing natomiast ma powiązanie z VAT – em, więc nie jest już tak bardzo elastyczny w niektórych warunkach. Nie ma też problemu, aby kredyt samochodowy spłacić jednorazowo bez żadnych dziwnych konsekwencji formalnych, albo dopiero pod koniec okresu obowiązywania umowy. Ogromna elastyczność w zakresie kształtowania rat to zdecydowana przewaga kredytów samochodowych na innymi formami zobowiązań.
Podsumowanie zalet kredytu samochodowego
Solidna zdolność kredytowa, wykupienie dodatkowego ubezpieczenia AC to raczej niewielkie problemy przy zaciąganiu kredytów samochodowych. Zalety to preferencyjne oprocentowanie, szansa wykupienia ciekawych pakietów ubezpieczenia przy okazji zaciągania kredytu, elastyczność w kształtowaniu spłaty, brak limitów kwotowych przy zakupie samochodu.
Oszczędzanie i inwestowanie, kluczowe różnice dla inwestora indywidualnego
Tworzenie profesjonalnego planu oszczędnościowo – inwestycyjnego to bardzo racjonalna perspektywa. Zabezpieczenie interesów gospodarstwa domowego w kraju jest wręcz obowiązkowe w związku z kryzysem systemu ubezpieczeń społecznych. W emeryturę nie wierzy już, np. pokolenie wyżu demograficznego. Tendencja pogłębia się wyraźnie. Z tego powodu warto promować jakościowe oszczędzanie, ale również inwestowanie na rynku kapitałowym. Czym zatem różni się w praktyce oszczędzanie od inwestowania, a także w jaki sposób połączyć wskazane strefy, aby uzyskać maksymalną efektywność? Odpowiedź na te pytania znajdziesz na http://www.moja-skarbonka.pl.
Czym jest oszczędzanie?
W oszczędzaniu chodzi przede wszystkim o ochronę kapitału przed inflacją, a nie o generowanie zysku. Przy oszczędzaniu na lokatach bankowych nie ponosisz absolutnie żadnego ryzyka, ale jedynie ograniczasz płynność budżetu gospodarstwa domowego. Banki detaliczne wykorzystują środki zgromadzone na lokatach bankowych do rozwinięcia akcji kredytowej, docelowo. Nie musisz naturalnie wykorzystywać lokat bankowych w złotówkach, ale także w walutach obcych. Banki międzynarodowe coraz chętniej otwierają się na klientów detalicznych z Polski. Bardzo rzadko zdarza się, aby to oszczędzanie zapewniło niezależność finansową. Jeżeli twój kapitał nie pracuje intensywnie nie masz szans na rezygnację z obecnego zatrudnienia i życia z odsetek. To możliwie tylko za pośrednictwem prawidłowych, najczęściej długoterminowych inwestycji.
Czym jest zatem inwestycja?
Inwestycja charakteryzuje się odsunięciem bieżącej konsumpcji w zamian za oczekiwany zysk w przyszłości. W inwestycjach najczęściej ryzykujesz, musisz mieć dobry plan wejścia i wejścia do konkretnego instrumentu. Bez planu wejścia i wyjścia z inwestycji nie można mówić o prawidłowym działaniu. Jeżeli nie ustawiasz, np. na Giełdzie Papierów Wartościowych zleceń stop loss, wtedy po prostu jesteś zwykłym hazardzistą. Możesz prowadzić inwestycje w obligacje korporacyjne, w obligacje skarbu państwa, w akcje spółek dywidendowych, czy w papiery wartościowe mniejszych przedsiębiorstw, często z innowacyjnych sektorów gospodarki. Inne możliwości to zakup nieruchomości pod wynajem, także na kredyt. Inwestycja to ponadto prowadzenie własnego biznesu, np. poza etatem. Łączenie inwestycji i oszczędności jest w aktualnej strukturze gospodarczej bardzo płynne. Zyski z giełdy przeniesiesz bez problemu na lokaty długoterminowe i w ten sposób ochronisz się przed oczekiwanym kryzysem finansowym. Połączeń jest naturalnie znacznie więcej.
Jak w sposób efektywny połączyć oszczędzanie z inwestycjami?
Jeszcze kilka lat temu dużą popularnością cieszyły się tzw. lokaty strukturyzowane, w których łączył się potencjał zwykłych lokat bankowych i instrumentów rynku kapitałowego, nieco bardziej ryzykownych. Lokata strukturyzowana obowiązywała przez kilka lat, była odgórnie zarządzana przez specjalistów w banku detalicznym lub u pośrednika finansowego. Do tego dochodził brak gwarancji wypracowania założonego zysku. Tak naprawdę nie musisz korzystać z gotowców, ale stworzyć własną strukturę. Wystarczy do tego bezpłatny rachunek w domu maklerskim, znajomość analizy technicznej, a także podstaw analizy fundamentalnej. Nie korzystaj jednak ze zwykłego rachunku maklerskiego, ale zainteresuj się indywidualnym kontem emerytalnym. Dzięki IKE nie zapłacisz podatku od zysków kapitałowych, jeżeli zachowasz wszystkie oszczędności do osiągnięcia wieku emerytalnego. Akurat obecnie wiek emerytalny nieco się obniżył, co jest szczególnie dobrą wiadomością dla kobiet.
Krótkoterminowy kredyt gotówkowy.
Na co przeznaczyć kredyt krótkoterminowy?
Największym zainteresowaniem spośród dostępnych kredytów krótkoterminowych cieszą się kredyty okazjonalne. Może to być kredyt świąteczny, wakacyjny albo nawet jesienny, który pozwala przygotować się na przykład na okres grzewczy. Takie kredyty zazwyczaj są też korzystniej oprocentowane niż inne ogólnodostępne kredyty. Nie trzeba się już martwić, że nie stać nas na wakacyjny wyjazd z rodziną. Wystarczy wcześniej złożyć wniosek kredytowy. Warto też zapytać w banku w którym mamy założone konto o specjalną ofertę, którą bank przygotowuje konkretnie pod klienta. Korzystając z innych produktów w danym banku mamy szanse na niższe oprocentowanie i prowizję. W ten sposób banki zachęcają stałych klientów do korzystania z innych produktów finansowych, które mają do zaoferowania, a my zyskujemy korzystniejszą ofertę.
Jakie dokumenty przygotować?
Zaciągając kredyt w banku musimy się liczyć z tym, że bank będzie od nas wymagał przedłożenia różnych dokumentów. Najważniejszym z nich jest dowód tożsamości i zaświadczenie o dochodach. Osoby pracujące na umowę o pracę takie zaświadczenie otrzymają od pracodawcy. Natomiast emeryci i renciści będą musieli przedstawić kopię dokumentu stwierdzającego przyznanie świadczenia i potwierdzenie ostatniego otrzymanego przelewu. Niektóre banki oferują kredyty na niższą kwotę, a decyzję o jego przyznaniu opierają na podstawie oświadczenia o dochodach. Wówczas formalności są ograniczone do minimum, a decyzja kredytowa jest podejmowana w przeciągu kilku dni. Choć kredyty krótkoterminowe dotyczą zwykle niskich kwot, to miejmy na uwadze fakt, że przez jakiś czas nasz domowy budżet będzie dodatkowo obciążony ratą kredytu. Podejmujmy więc świadome decyzje, rozważając wszystkie plusy i minusy.
Lokata 1000 złotych na miesiąc.
Lokata w Eurobanku.
Zdarza się, że mamy kilka złotych, które nam zbywają i chcemy je w jakiś sposób ulokować, aby je powiększyć. Dobrym rozwiązaniem jest wpłacenie tych pieniędzy na lokacie. Sprawdźmy kilka najciekawszych ofert lokat bankowych na konkretnej kwocie 1000 złotych na jeden miesiąc. Zacznijmy od sprawdzenia oferty w Eurobanku. Wpłacając tysiąc złotych na jeden miesiąc bank oferuje nam oprocentowanie 3,5%, co da nam zarobek w wysokości 2,33 złotych netto. Jest to oferta Lokata Logujesz Lokujesz. Na tą lokatę można wpłacić kwotę minimalną w wysokości 200 złotych, a maksymalnie 10 000 złotych. Jest to oferta skierowana zarówno do nowych jak i obecnych klientów, ale wymagane jest do tego założenie konta. Bank gwarantuje nam stałe oprocentowanie z kapitalizacją odsetek na koniec okresu. Maksymalnie można założyć jedną lokatę tego typu. Konsekwencją zerwania lokaty przed czasem jest całkowita utrata odsetek. Lokata objęta jest gwarancją wkładu przez Bankowy Fundusz Gwarancyjny. Oferta ta jest aktualna od końca lipca tego roku.
Lokata w Idea Banku.
Lokatę na miesiąc możemy założyć również w Idea Banku. Wpłacając tutaj tysiąc złotych na miesięczną lokatę możemy liczyć na 3% oprocentowanie. Takie oprocentowanie da nam nie duży zarobek rzędu dwóch złotych. Oferta nazywa się Lokata Happy. Można tutaj ulokować kwotę od pięciuset złotych do dziesięciu tysięcy złotych. Oferta ta skierowana jest do nowych klientów i można ją założyć zarówno przez internet jak i w oddziale. Bank wymaga założenia konta i gwarantuje nam stałe oprocentowanie z kapitalizacją odsetek na koniec okresu. Maksymalnie można założyć jedną tego typu lokatę. W momencie, kiedy lokata zostanie zerwana całkowicie utracimy uzbierane odsetki. Wkład włożony na lokacie objęty jest gwarancją Bankowego Funduszu Gwarancyjnego. Oferta dostępna jest od połowy lipca 2017 roku. W Idea Banku dostępna jest również Lokata Cloud. W ramach tej oferty jeżeli wpłacimy nasze tysiąc złotych na jeden miesiąc bank oferuje nam oprocentowanie w wysokości 2,3%. Uda nam się zarobić 1,53 zł. Jest to oferta w ramach, której możemy ulokować od pięciuset do miliona złotych. Bank kieruje tą lokatę zarówno do nowych jak i obecnych klientów banku, a samą lokatę możemy założyć zarówno przez internet jak i za pomocą aplikacji mobilnej. W tym przypadku bank również wymaga założenia konta. Możemy liczyć na stałe oprocentowanie z kapitalizacją odsetek na koniec okresu. Ta lokata również objęta jest gwarancją BFG, a w razie zerwania jej przed czasem odsetki utracimy całkowicie.